• وبلاگ : گل دختر
 • يادداشت : جبران تحميل
 • نظرات : 5 خصوصي ، 41 عمومي
 • درب کنسرو بازکن برقی

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
     1   2   3      >
   
  + يه پسر 
  سلام منم مثل خودشما هستم  و مجرد از طلبه ها خوشم مياد.و آرزوي موفقيت براتون دارم.
  + حميد 

  با يک مثال ساده نشون ميدم مطهري در دفاع از اعرابيت اجباري چه مغلطه اي کرده

  اگر بخواهيم به يک انسان مثلا گوشه گير هديه اي بدهيم چه چيز بدهيم؟ چيزي که مناسب اخلاق خودش است؟ يا چيزي که او را از تنهايي به جمع و حرکت بياورد؟ مسلما به زاويه ديد شما بستگي دارد. حالا در مورد ارثيه... زن ضعيف است و چه و چه و چه ...خوب ارثش را به اندازه بدهيد و نفقه هم که همه دنيا جاي خودش را دارد.. به يک مرد دو برابر خواهرش ارث مي دهند چون قرار است آن را خرج زن ديگري کند!!!!... از کجا که دختر ارث برنده شوهر داشته باشد يا شوهر متمکني داشته باشد؟ ضمنا اگر به قوانين حقوقي ايران قبل از حمله عرب نگاهي بيندازيد خوالهيد ديد چقدر بهتر از دين اعراب بوده

  + مهران 


  متن جالبي بود اما نه چندان منطقي

  دليل بياريم فوري بر ميگرديد به هزارو اندي سال پيش فارغ از اين موضوع که هر دوره اي مقتضيات خود را مي طلبد.

  پاسخ

  دليلتان را مي اورديد


  سلام.مطلب جالبي را ذکر کردي.حال بگو چرا ديه قتل زن يک دوم مرد است؟اندازه بچه؟

  پاسخ

  به زودي ان شاء الله
  oonvaght age mehrye janbe madi dare, yani gharare jai poshto panah mali zan bashe be jaye ers az hamsar ya pedar, chera shoma ya hamfekranetoon dokhtaran ro be dashtane mehrye haye kam(5 seke, ghoran, 14 seke...) tashvigh mikonana k mosalaman arzesh madi nadare?
  پاسخ

  اسلام نفقه را براي تامين زندگي زن مقرر کرده است نه مهريه را. مهريه پيشکش است و بايد در حد وسع مرد تعيين شود. مرد بايد مهريه را به زن هديه دهد و نفقه او را بپردازد. و ارث جبران هر دو است.
  تشريف بياريد ببينيم تقصير كدامشان است؟

  سلام

  به نظر من اگه زن و مرد به وظايف واقعي خودشون که اسلام به اونهامعرفي کرده عمل کنندهيچ کدوم از اين مشکلات پيش نمياد. مشکل زنها و مردهاي امروزي ما اينه که از وقتي که ازدواج مي کنند به فکر حق و حقوقشونند . بابا ول کن اين حرفا رو برو زندگي تو بکن و حالش و ببر .به نظر من حق و حقوق براي دادگاهه . زندگي اي که توش گذشت نباشه که ديگه زندگي نيست .


  سلام.بدينوسيله از شما و همه خوانندگان وبلاگتان دعوت ميکنيم تا در جمعي سالم و کاملا آزاد بدون توهين وتخريب به بيان انديشه هايمان بپردازيم.پيرامون همه دغدغه هاي اين روزهايمان.براي شنيدن نظرات همه گوش شنيدن داريم تا در اين فضا خود را محکي بزنيم که تا چه اندازه شيوه نقد کردن و نقد پذيري را بلديم و تا چه اندازه به آرمان ها و اهدافمان شناخت و ايمان داريم.
  يا علي
  پريسا
  دعوتيد به قلم زدن در محکوم کردن جريان فمينيسم در ايران و روز 8 مارس
  http://sh1362.blogfa.com/post-25.aspx


  سلام!

  لوگوي وبلاگ با محتواي وبلاگ و نيز با بنر وبلاگ تنتقض داره.

  دختري چادري با چتر صورتي ! همون چتر مشكي بنر وبلاگ بهتر نبود؟!


  سلام به گلدخترهاي دوست داشتني..

  متن خوبي بود...

  ما هم به روزيم...خوشحال ميشم سر بزنيد

  التماس دعا

  پست به جايي بود
  از گشت و گذار در وبلاگ تان لذت بردم، فقط يک سوال:
  شما اطلاع نداريد چگونه مي شود از گروه سايبري عفاف و حجاب محصولات و پوسترهايشان را خريد؟
  ممنون مي شم از راهنماييتان.
  عزيز باشيد.
  مطلب جالبي بود. انصافا به کل ابعاد قضيه فکر نکرده بودم، البته خودم در اول دبيرستان مقاله اي مربوط به اين موضوع نوشته بودم. خيلي ناقض بود. الکي نيست مي گويند يک نويسنده قبل از نوشتن بايد خواننده ي خوبي باشد. از مطلب تان استفاده کردم. آخر امشب بايد به جايي ارائه کنم...
  عزيز باشد.
  پس ميشه اينطور هم گفت که دليل اصلي وجوب "اطاعت زن از شوهر" هم برخلاف خيلي مسائلي که ديگران فکر مي کنند (و به نظر من بايد در اين باره هم بنويسيد)، توانايي زن و نياز مرده (توانايي زن در برآوردن نيازهاي جسمي، روحي و رواني مرد...)
     1   2   3      >