• وبلاگ : گل دختر
 • يادداشت : زشت يا زيبا؟
 • نظرات : 1 خصوصي ، 14 عمومي
 • ساعت ویکتوریا

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + مجيد 
  يه سواله که خيلي وقته منو داره اذيت ميکنه
  شما که تو حوزه درس خونديد شايد بتونيد جوابمو بديد
  مگه نميگن انسان موقعي که به دنيا مياد لوحش سفيده و پاکه
  مگه فقط اين پارامتر اختيار نيست که ما رو سمت خير يا شر ميکشونه
  و خيلي مگه هاي ديگه
  پس چرا آدميزاد ميلش به شر (منظور کارائي که ما اسمشو گذاشتيم بد) زياد تره تا خير؟
  مثلا شهوت
  آدميزاد شهوت رو دوست داره ولي فقط به خاطر اينکه خدا گفته نه و حساب کتاباي قيامت و مسئله جهنم و ... اينا هست انسان جلو خودشو ميگيره
  يا پول
  آدميزاد پول رو دوست داره ولي به همون دلايل بالا هر پولي رو نميگيره يا نميدزده يا .... ه
  خلاصه ميخوام بگم چرا ما ذاتمون همونقدر که ميلش سمت شر هست سمت خير نيست؟
  پاسخ

  1.روح انسان الهي است. خداوند در قرآن مي فرمايد:«از روح خودم در انسان دميدم». بنابراين فطرت انسان خدايي است.
  2.اموري كه نام برديد ذاتا شر نيستند. بلكه خلق شده خداي رحمان هستند تا در خدمت كمال انسان قرار گيرند. البته به شرطي كه شرايط استفاده از آنها كه در دين مشخص شده رعايت گردد.
  3. لازمه اين كه كسي اين شرايط معين شده الهي را در استفاده از ابزار دنيايي رعايت كند داشتن معرفت به مفيد بودن اين شرايط و مضر بودن خلاف آن است. و هر كس اين يقين را به مقدار بيشتري داشته باشد در اين راه موفق تر است. همانند دستورالعمل هاي سلامتي جسماني كه از سوي پزشكان مطرح مي شود و هر كس آن را قبول داشته باشد به آن عمل مي كند.
  5. اگر بپرسيد كه چرا همه انسانها اين معرفت را از هنگام تولد ندارند؟ بايد گفت كه فلسفه زندگي انسان در اين دنيا گذراندن امتحانهاي مختلف و رسيدن به همين معرفت و اعتقاد و سپس عمل به آن است. و اين ايمان ارزشمند است. معرفتي كه با تلاش و مبارزه به دست بيايد به راحتي از بين نمي رود.

  سلام

  خوشحال ميشم به ماهم سر بزنيد


  + حميد 

  و سيعلم الذين ظلموا ايٌ منقلب ينقلبون.......

  کشتار مردم مظلوم فلسطين ، بازي با جان و ناموس مردم پاکستان و افغانستان و عراق ، عدم وحدت در بين امت اسلامي !، نفاق و فتنه و عصيان ، خشکيدن رگ غيرت در بين امتهاي مسلمان ، هتک حرمت به قرآن !!!، همه و همه به خاطر عدم ثبات در شناخت خود ، قرآن و خداي قرآن است.


  + eddieneed 
  به نظر من يکي از مسائلي که جامعه مارو دچار بحران جدي کرده ;همين تقسيم بندي هاي ظاهري است که افراد رو به نظر شخصي خودمون به افراد غير مسلمان و يامسلمان با ايمان و بي ايمان تقسيم بندي ميکنه و بر اين اساس به ناحق چنان امکاناتي و حق و حقوقي به يک سري مي ده که هوش از سر آدم مي پره و بقيه رو چنان خوار و ضعيف ميکنه که گويا اين افراد حق زندگي کردن رو هم ندارن و اصلا نبايد وجود داشته باشن
  + سيادت 
  خسته نشين بچه ها ، جنگ با بصيرت سخته ، فرماندهان فرهنگي مي بينن. اگر توليد فکر هم نکنين ، توجه ميدين
  + سيادت 
  خسته نشين بچه ها ، جنگ با بصيرت سخته ، فرماندهان فرهنگي مي بينن. اگر توليد فکر هم نکنين ، توجه ميدين
  + سيادت 

  بچه ها خسته نشويد ، جنگ با بصيرت سخته ديگه .فرماندهان فرهنگي مي بينند تلاشتان را
  + eddieneed 

  و با اين تعريف آخر مردم مسلمان اعم از مؤمنين و غير مؤمنين (يعني كساني كه مسلمانند و به يگانگي خداوند اقرار مي كنند ولي ايمان در آنان چنان قوتي ندارد) هستند.
  ملاک چند ريشتر ميباشد!

  بازم توصيه من اينه که يکم بيشتر تجديد نظر کنين

  با تشکر

  پاسخ

  ويژگى هاى ايمان
  1. قلبى بودن: ايمان هر حقيقتى كه داشته باشد با ساحتى از انسان در ارتباط است كه «قلب» ناميده مى شود.
  2. درجه پذيرى: حقيقت ايمان تشكيكى و داراى مراتب است. ايمان حقيقتى نيست كه تنها متصف به هست و نيست باشد، بلكه اگر وجود داشته باشد، مى تواند هستى هاى مختلف بپذيرد.
  آثار و دستاوردهاى ايمان تابعى است از شدت و ضعف آن; البته هر مرتبه ايمان آثار و لوازم خود را مى نماياند.
  ايمان تقويت و كاستى مى پذيرد. طبق اين ويژگى يك مرتبه ايمانى را مى توان به سوى مرتبه اى ديگر سپرى كرد.
  3. اختيارى بودن: ايمان حقيقتى است كه به اختيار در انسان جلوه گر مى شود.

  سلام

  مومن با معصوم فرق داره. معلومه که مومنين هم گناه مي کنن که اگر غير از اين بود معصوم بودن. منتهي همونطور که در روايات هم اومده يکي از نشانه هاي مومن اينه که وقتي گناه مي کنه زود متنبه ميشه و پشيمون. يعني روحش با گناه سازگاري نداره و زود بر مي گرده و توبه مي کنه. اين حالت حالت با ارزشيه که بايد در خودمون تقويتش کنيم. همه ماها افراد زيادي رو ديديم که از بس گناه کرده اند و برنگشته اند گناه براشون عادت شده و ديگه هيچ از ارتکاب آن ناراحت نميشن. همين جاست که يکي از مرزکشي هاي مومن از غير مومن معلوم ميشه.

  با تشکر از مطالب مفيدتون

  بسم رب الزهرا.

  اللهم عجل لوليک الفرج.

  با سلام و عرض احترام.

  خدا قوت.

  وبلاگ خوبي داريد.

  با اجازه ، بنده وبلاگ شما را در وبلاگ خود لينک مي کنم.لطفا شما هم اگر تمايل داشتيد وبلاگ بنده را لينک نماييد.

  انشاالله موفق و پيروز باشيد.

  التماس دعا.

  يا علي.

  + eddieneed 

  مجرمين اعم از مؤمنين و غير مؤمنين هستند.

  خواهر گرامي

  فکر ميکنم بايد به من جايزه بدين چون اولين پاسختون به خوانندگان رو به من داديد . اما خدمت شما عرض کنم کسي که جرم و جنايت ميکنه ديگه جز مومنين نيست مثلا سرقت مسلحانه و تجاوز به عنف ديگه شامل مومنين نميشه احتمالا خودشو به مومنين ميچسبونه! يا جرمهايي مثل دزدي و يا کلاهبرداري . فکر کنم بهتره تو تقسيم بنديتون تجديد نظر کنين .


  پاسخ

  بيان خودم رو كمي تغيير مي دم:
  مؤمن در زبان قرآن يعني كسي كه علاوه بر مسلماني (اقرار به زبان و ظاهر) در دل نيز به وجود خداوند و رسولش ايمان دارد و ايمان در زبان روايات يعني كسي كه علاوه بر ايمان در دل به خداوند و رسولش به اهل بيت ع نيز معتقد باشد. در زمانه ما انسان مؤمن به كسي مي گويند كه علاوه بر دو مورد قبلي متقي نيز باشد.
  و با اين تعريف آخر مردم مسلمان اعم از مؤمنين و غير مؤمنين (يعني كساني كه مسلمانند و به يگانگي خداوند اقرار مي كنند ولي ايمان در آنان چنان قوتي ندارد) هستند.
  و غير از بي دينان و ...، از مسلمانان، آناني كه بي ايمان يا كم ايمان اند در دام هاي شيطان گرفتار آمده و گناه مي كنند. و عده اي از آنان در ماه رمضان حرمت نگه مي دارند.
  در پاسخ به كامنت قبلي شما، من مؤمنين در زبان قرآن و روايت و بدون صفت تقوا رو مد نظر قرار دادم كه در جاي خود صحيح است.
  گذشته از اينكه اس ام اس زيبايي! كه گفتيد مغالطه اي بيش نيست.
  + ... 
  والله ما آدم بي ايمان ديديم از آدم با ايمان آدم تر
  يکيش خودم
  + eddieneed 

  مسئول آباد کردن جهان و بهتر کردن جهان است.

  استاد زنده نيستي ببيني چي ميخواستي .....به نقل از يک اس ام اس زيبا در ماه مبارک رمضان به نقل از نيروي انتظامي ميزان جرم کاهش پيدا کرده و اين نشون دهنده اينه که احتمالا مجرمين همان مومنينند!


  پاسخ

  مجرمين اعم از مؤمنين و غير مؤمنين هستند. چرا كه شيطان مؤمنين را رها نكرده است و آنان را نيز همچون غير مؤمنين مي فريبد و آنان معصوم از خطا و گناه نيستند. در ماه مبارك رمضان كه طبق روايات شيطان در زنجير است و ياد خداوند جاري تر است و سفره پر بركت الهي مهماني مي دهد مؤمنين توانايي بيشتري براي مقابله با نفس اماره دارند و كمتر مرتكب گناه مي شوند و سعي مي كنند بيشتر اعمال نيك انجام دهند. ولي غير مؤمنين در اين ماه نيز همچنان در باتلاق گناهان غرق اند!
  به همين دليل است كه ميزان جرائم كاهش مي يابد و هيچگاه به طور كامل از بين نمي رود.

  ولا يزيد الظالمين الاخسارا"

  قدمت پاک وپراز بوسه ي خاک.....ردپايت پرشدازعطر خوش خاطره ها.....سربزن برمن وتنهايي من.....تاپراکنده شود عطرتو در کلبه ي ويرانه ي من.