• وبلاگ : گل دختر
 • يادداشت : پسر تنوع طلب
 • نظرات : 0 خصوصي ، 17 عمومي
 • آموزش پیرایش مردانه اورجینال

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
     1   2      >
   

  سلام!

  راستش برام جالب بود كه اين مثال هم شنيده بودم اما منم با بعضي از دوستان موافقم!

  اگه پسر ها و مردان حجاب نگاهشون رو حفظ كنند تنوع طلب نمي شوند!

  مشكل جامعه امروز ما اينكه فقط به حجاب ظاهري كه همون حجاب خانوم هاست گير داده ولي به حجاب آقاييون اصلا كاري نداره!

  به عبارتي خيلي ببخشيد ولي...مردان از هفت دولت آزادند ولي زنان بايد حجابشون رو رعايت كنند!

  + با جامدادي طوسي 
  آره واقعا دردناکه . اينکه آدم امنيت فکري نداشته باشه مگه نه؟
  + eddieneed 
  در قديم هم دختر کدخدا ار همه دخترهاي ده قشنگتر بوده چيز عجيبي نيست

  هوالجميل
  سلام عليک
  مطلب جالبي بود! خود سانسوري چيزي هست که به هر حال گريبان پسرهاي بيچاره اين دوره زمونه مخصوصا تهران رو گرفته ...
  شما خانوم ها فکر ميکنم اگه در مورد مهريه هم کمي صحبت کنيد تو جمع خودتون بهتر باشه ... مشکلي که الان بچه مذهبي ها دارن همين مهريه هست ... حالا يا خود دختر خانم يا خانواده معزز و مکرمشون!!! يکم رو ايمانهامون کار کنيم فکر کنم خوب باشه ...

  و من الله التوفيق

  پاسخ

  فكر كنم يك راه كم شدن مهريه هم اينست كه شما آقا پسرها دختري انتخاب كنيد كه مهريه اش كم باشد و هم خود قدر دختران با مهر پايين را بدانيد هم به ديگران توصيه كنيد.يك علت بالا بودن مهريه نداشتن اعتماد به آقايان است.
  + مسافر 
  فکر مي کنم يه کم در خوب جلوه دادن گذشته اغراق مي فرماييد. الگوي غالب چند همسري در جامعه ايران که يکي از مثال‌هاي اصلي اش حرمسراي شاهان (در دوره هاي مختلف و علي الخصوص در همين دوره متاخرتر عصر قاجار) است نشان مي دهد در دوران هاي پيشين که نه از رسانه و نه از ساير عناصر تحريک کننده و نه اساسا از غرب خبري بود تنوع طلبي جنسي حداقل در ميان مردان به وفور وجودداشته است. پس متهم کردن اين عناصر و اين جامعه به بي بند و باري جنسي بيشتر نسبت به دوره هاي قبل کمي بي انصافي است.
  اما در مورد بي بند و باري جنسي يا مسئله تحريک و امثالهم به نظرممي رسه اينجا بيشتر بحث وفاداري بايد مورد توجه قرار بگيرد. اين که چرا وفاداري در عصر جديد کمترشده و افراد کمتر به هم وفادارند بيشتر از اين که به بالا رفتن تحريکات جنسي يا ضعف اخلاقي آدم ها برگردد به ماهيت رابطه بر مي گردد. رابطه اي که بر مبناي اراده فردي تشکيل مي شود - که به نظرم خوب هم هست که اين چنين است- بر مبناي اراده فردي هم تداوم پيدا مي کند. يعني ديگه وفاداري از فشار اجتماعي? يا از مقتضيات خود رابطه و اين که فرد از رابطه لذت مي بره يا نمي بره ناشي نمي شه بلکه وفاداري يک انتخابه. يعني افراد آگاهانه انتخاب مي کنن که وفادار باشن يا نباشن. از اين روي مسئله به اين تبديل مي شه که چرا افراد وفاداري را انتخاب نمي کنند؟ چرا مسئوليت انتخابشان را بر عهده نمي گيرند و چرا بالغانه رفتار نمي کنند.
  به نظرم بحث اخلاق به شکل عامل تر و پيوندشبا مسئوليت فردي و جمعي بيشتر مي تونه دليل عدم وفاداري در خانواده را توضيح بده تا مسئله اي مثل تحريک جنسي که البته اون هم بايد در جاي خودش بحث شود.
  پاسخ

  ممنون از توجه شما.با همه صحبتهايي كه فرموديد آيا بي بند و باري در ديدن ،بر اخلاق تأثير گذار است يا نه؟
  + فرزانه 

  ليلي و مجنون شايد کمياب شده باشه ولي خوشبختانه ناياب نشده!

  ممنون از اينکه گفتيد قدرشو بدون دقيقا به همين کلمه نياز داشتم

  + درنا 

  ادم هر قدر به خدا نزديکترباشد از محرمات و کلا ازگناهان

  دوري مي کند. گرچه شياطين انس در جامعه بخواهند دل طرف را ببرند موفق نخواهند شد .

  پس خودسازي مهمتر از هر چيزي است .

  اگر نميتوانيم ديگران را اصلاح کنيم خود را واکسينه کنيم .

  بايد تأسف خورد که " يک زن" خودش رو در حد کيک و سانديس و غذا مي دونه براي شوهرش. اما خواهر عزيز اگر هرروز به يه آدم يه جور غذا بدي که بخوره بالاخره دلش رو ميزنه و ديگه از خوردن اون غذا سر باز ميزنه- البته اگر به زن به عنوان ابزاري براي رفع اشتهاي شوهرش نگاه کنيم. زماني يه رابطه ادامه پيدا مي کنه که به غير از مسائل جسمي، ارتباط هاي ديگه اي مثل عشق و محبت وجود داشته باشه. نگاه خانم هايي مثل شما به همجنساشون هزار مرتبه مردسالارانه تر و جنسيتي تر از نگاه برخي از آقايون به زنان هست.
  پاسخ

  بنفشه خانم فكر كنم شما لازم است يكبار ديگه متن رو بخونيد.
  حتما ديدين تو خيابونا که اکثر موتوري‌ها يا اصلا کلاه ايمني ندارن يا اگر دارن از اين کلاه‌هاي الکي پلاستيکيه. اين افراد با اختيار به استقبال مرگ و نقص عضو مي‌رن و به اين نوع مرگ، مرگ خودخواسته گفته مي‌شه!
  در مورد اوضاع فرهنگي هم چيزي به نام فساد خودخواسته داريم، کساني که ماهواره وارد خونه و زندگي‌شون مي‌کنن يا براشون مهم نيست که مهمون‌شون يا ميزبان‌شون چه جوري جلوي همسرش ظاهر ميشن، خودخواسته فساد رو به زندگي خودشون راه ميدن، شايد اولش براشون کمي لذت زودگذر داشته باشه، اما يقينا وقتي پشيمون ميشن که کار از کار گذشته.
  عوامل فساد نه تنها روي روابط همسرها تاثير مي‌ذاره، بلکه روي تک تک روابط بين اعضاي خانواده هم موثره.
  اميدوارم کسي با اختيار به فساد کشيده نشه، که همانا از بدترين ضررکنندگان خواهد بود.
  + علي 

  فكر نميكنيد مقايسه زنان با سانديس و كيك دون شان زنان باشه..

  متاسفم كه مثالهاتون تا بدين حد خجالت آوره كه زن با حيا براي شوهر در حكم نهار براي شكمه.

  پاسخ

  من ميل جنسي را به يك نياز تشبيه كردم .مثل نياز به خوردن.اين تشبيه همه جا به كار ميره.و بعد تاكيد كردم اين موضوع به پسران اختصاص نداره.
  + فرزانه 


  نامزدش اگه عاشقش باشه هيچ چيز و هيچ کس جز اون واسش تنوع نداره!

  فاميل پدر من خيلي با هم راحتن من خيلي مثل اونا نيستم يعني پيش نامحرم روسري ميپوشم ولي دختراي اونا جلو نامحرم طوري ميگردن که من پيش برادرم ميگردم!!!!!پسر عمم خيلي منو دوست داره.جديدا خودش وقتي مهمون هستن به يه بهونه اي نميره يا دختر همسايشون بدون روسري مياد جلو پنجره خودش پنجره رو ميبنده!!!!! ما ماهواره نداريم ولي اونا دارن که جديدا ديگه ماهواره هم نگاه نميکنه!!!!! يبار هم من گفتم خوشم مياد مرد نماز بخونه از اون روز همه نمازاشو ميخونه هيچکدوم اينارم خودش بهم نگفته از مادرش شنيدم

  پسرا وقتي عاشق ميشن ديگه تنوع طلب نيستن.همه چيزشون ميشه يه نفر که واقعا هم پاش بيفته جون ميدن براش

  بايد نامزدشو عاشق کنه،دوست داشتن تنها کافي نيست

  پاسخ

  اين پسر عمه شما خود سانسوري داره.قدرشو بدون.اميدوارم شما هم ليلي و مجنوني در اين عصر باشيد كه ميگن كمياب شده.
     1   2      >